Lietuviai, dirbantys Norvegijoje, kaip ir kiti 2,8 mln norvegų, laukia mokesčių grąžinimo. Dažnai kyla klausimas, kada sulauksime mokesčių grąžinimo už 2018 metus ir kodėl kai kurie žmonės turi laukti ilgiau nei kiti.

 

Dauguma išmokėjimus gaus birželio mėnesį, tačiau kai kuriems pinigų gali tekti laukti ilgiau. Pirmasis mokesčių grąžinimo etapas už 2018 metus prasidės 2019 m. birželio 22 dieną. Pasak Skatteetaten, mažiausiai 8 iš 10 mokesčių mokėtojų, kurie gavo mokesčių deklaraciją (Skattemelding) 2019 04 04, gaus deklaracijos apskaičiavimą birželio 22 dieną. Vidutiniškai šie žmonės atgaus po 11 169 NOK. Komunikacijų konsultantė Helen Rist pasakoja, jog elektroniniams vartotojams bus pranešta, kuomet mokesčių apskaičiavimas (Skatteoppgjør) bus paruoštas. Jei Jūs turite mokesčių permoką, tuomet šiuos pinigus turetumėte gauti į banko saskaitą per 2 savaites nuo datos, kuri bus nurodyta mokesčių deklaracijos apskaičiavime (Skatteoppgjør) dešiniajame kampe.

Nėra pinigų saskaitoje birželio 22 dieną?

2019 06 22 – tai data, kada anksčiausiai galite gauti pinigus, tačiau atminkite, kad grąžinimas gali užtrukti iki 2 savaičių, kol pinigai bus pervesti į sąskaitą.

Taip pat gali būti kitų priežasčių, kodėl mokesčių apskaičiavimas (Skatteoppgjør) vėluoja. Pasak Skatteetaten, kuo sudėtingesnė mokesčių deklaracija (Skattemelding) ir kuo daugiau papildomų dokumentų, tuo ilgiau gali užtrukti apskaičiavimas. Taip pat, jei įrašėte pastabų į punktą 5.0, apskaičiavimas irgi gali vėluoti.

 Kitos priežastys, kodėl mokesčių permokos išmokėjimas gali vėluoti:

  • Jūs įrašėte neteisingą kontaktinę informaciją ir todėl negavote pranešimo apie mokesčių deklaracijos apskaičiavimą (Skatteoppgjør). Ar Jūsų kontaktinė informacija yra teisinga galite pasitikrinti norge.no.
  • Jūs arba Jūsų sutuoktinis/sutuoktinė užsiima individualia veikla. Tai liečia ir elektroninius vartotojus. Jie deklaracijos apskaičiavimą anksčiausiai gaus 2019 08 02 ir vėliausiai 2019 10 25.
  • Jei Jūs išsiuntėte deklaraciją (Skattemelding) popieriniu būdu (paštu), tuomet deklaracijos apskaičiavimą anksčiausiai gausite 2019 08 02 ir vėliausiai 2019 10 25.
  • Jeigu Jūs prašėte atidėti deklaracijos (Skattemeldingen) išsiuntimo terminą.
  • Jeigu Jūs papildomus popierinius dokumentų priedus išsiuntėte paštu.
  • Jeigu Jūs nepateikėte duomenų apie nekilnojamąjį turtą. Tai galite padaryti išsiųsdami skjema RF-1282.
  • Jeigu Jūsų ir Jūsų sutuoktinio mokesčiai yra apskaičiuojami bendrai ir Jūsų sutuoktinio mokesčių deklaracija negali būti apskaičiuota automatiškai. Sutuoktiniai negauna mokesčių apskaičiavimo iki kol abi deklaracijos nebūna apskaičiuotos.
  • Jeigu Jūs esate AS dalininkas ar dalyvaujate įmonės veikloje tuomet mokesčių apskaičiavimą gausite 2019 10 25
  • Jeigu Jūsų deklaracija (Skattemeldingen) pateko į ypatingai kontroliuojamų deklaracijų sąrašus.

Skatteetaten nenurodo, kiek deklaracijų ir kas kelinta deklaracija pateks į ypatingai kontroliuojamų deklaracijų sąrašus. Dėl natūralių priežasčių Skatteetaten neteikia informacijos dėl patikrinimų, neinformuoja kokia tikimybė, kad Jūsų deklaracija (Skattemeldingen) bus išsamiai tikrinama.

 

Kokią sumą galite susigrąžinti ir pagrindinės mokesčių gražinimo datos

2019 m. kovo 1 d. galima tapti registruotu vartotoju.

Nuo 2019 m. balandžio 4 d. Norvegijos gyventojai galės rasti savo metinę mokesčių deklaraciją už 2018 m. internete: www.altinn.no arba www.skatteetaten.no.

Vartotojams, neturintiems prisijungimo prie Altinn sistemos, deklaracija išsiunčiama paštu balandžio 4 dieną.

Metinė mokesčių deklaracija turi būti pristatyta iki balandžio 30 d.

Balandžio 30 d. – paskutinė diena atidėti mokesčių grąžinimą.

Gegužės 15 d. – paskutinė diena pakeisti sąskaitos numerį.

Gegužės 31 paskutinė diena pateikti deklaraciją turintiems individualias įmones.

Pirmasis mokesčių grąžinimas, pagal skatteetaten.no, planuojamas birželio 22 d. Tada tie, kurie naudojosi vadinamosios pristatymo išimtimis, gaus mokesčių grąžinimą ir dauguma darbo užmokesčio gavėjų ir pensininkai, kurie pateikė mokesčių deklaracijas internetu.

Vėliau mokesčių grąžinimas bus vykdomas nuo rugpjūčio 5 iki spalio 25 dienos. Jei savo mokesčių deklaraciją pateiksite popieriniu formatu, mokesčių grąžinimas jus pasieks ne anksčiau kaip rugpjūtį.

 

Grąžinamos sumos apskaičiavimas

Kad galėtume apskaičiuoti kokią sumą Jūs galite susigrąžinti, Jūs turite užpildyti mokesčių grąžinimo anketą ir tiksliai atsakyti į kiekvieną klausimą. PASLAUGA NEMOKAMA.

Gavę Jūsų anketą, mes apskaičiuosime ir informuosime Jus elektroniniu paštu.

https://ismokosnorvegijoje.lt/anketa/