Jei jūs turite „Pendling“ statusą Norvegijoje, galite gauti specialius atskaičiavimus už kiekvieną dieną, būtą Norvegijoje deklaruojamais metais. Jeigu neturite galimybės gaminti maisto patalpose, kuriose gyvenate, atskaičiuojama suma – 159 NOK už dieną (tai daugiausia taikoma tolimųjų reisų vairuotojams, kurie neturi galimybės gaminti maistą).

Papildomų išlaidų maistui (kaštam) normos priklauso nuo to, kur jūs gyvenate:

Deklaruojamas išlaidas už būsto nuomą, elektros išlaidas reikia dokumentuoti. Būtina pristatyti banko sąskaitos išrašą, kuriame būtų nurodytos metinės išlaidos už būsto nuomą. Mokėti reikia per banką, o ne „grynais į rankas“! 

Jeigu jums atskaičiuoja už nuomą darbdavys, turite pristatyti algalapius, kur turi būti nurodytos sumos, atskaičiuotos iš Jūsų atlyginimo.

Išlaidos už elektrą: sąskaitos iš elektros kompanijos ir išrašas iš banko, nurodantis, kad sąskaitos apmokėtos.

Jeigu nuomuojatės būstą kartu su draugais, reikia atsiųsti banko išrašą, kur būtų nurodyta, kokią sumą jūs mokėjote būsto savininkui ar pervedėte savo draugui, kuris mokėjo būsto savininkui. Skatteetaten gali paprašyti atsiųsti nuomos kontraktą.

Užpildykite mokesčių deklaravimo anketą ir sužinosite, kokią sumą galite susigrąžinti, kokius dokumentus ir kaip juos reikia pateikti. Atsakymo bei išsamų tolesnių veiksmų paaiškinimą sulauksite per kelias dienas.   Spauskite čia